Hazai hírek Közösség

A szeptembertől érvényes anyagfogyasztási szabványok és a diétás ételek receptjei

Az Oktatási Minisztérium tisztában van az iskolai étkeztetés témájának fontosságával, ezért az iskolai étkeztetési létesítményekben helyet biztosít a fogyatékkal élő gyermekek és tanulók étkeztetésére, hogy az iskolában és az iskolai létesítményekben való tartózkodásuk az oktatási folyamat során a többi gyermekkel és tanulóval egyenrangú legyen. Az aktualizált anyagfogyasztási szabványok és a diétás ételek receptjeit három csoportra osztották a három diétatípus alapján:anyagfogyasztási

  • Kímélő – az emésztőrendszeri betegségek, elhízás esetén,
  • Diabetikus – emelkedett vércukorszint – cukorbetegség esetén,
  • Gluténmentes – gluténfelszívódási zavarok – (más néven lisztérzékenység vagy cöliákia) esetén.

Az iskolai étkeztetést biztosító intézményekben a diétás étkeztetés során figyelembe kell venni, hogy olyan gyermekekről és tanulókról van szó, akik a táplálkozás szempontjából magas kockázatú csoportba tartoznak, és étrendjük speciális megközelítést igényel a kezelőorvos értékelésével.

Az anyagfogyasztási szabványok letöltése

Tájékoztató a diétás ételek elkészítéséről (.pdf, 788.57 kB)  25.07.2023

A diétás ételek anyag- és fogyasztási előírásai és receptjei (2023. évi felülvizsgálat) 2023.9.1-i hatállyal (.zip, 88 MB) 18.07.2023