Hazai hírek

Szeptembertől több diák kap iskolai ingyenebédet, de kérvényezni kell

iskolakonyhát
(Illusztráció)

Az új tanévben az eddiginél több tanuló kap hozzájárulást vagy iskolai ingyenebédet.
Az alsó tagozaton ez 2,10 euró, a felső tagozaton és középiskolás diákoknál 2,30 euró, az óvodásoknál pedig 1,40 euró ebédenként.
A támogatást viszont írásban kell kérni a középiskola fenntartójától, ha elkezdődik a tanév.

Szeptembertől a kisgimiseknek is jár ingyenebéd. A gond az volt, hogy a törvény eddig megfeledkezett róluk, csak az alapiskolás gyerekek kaptak hozzájárulást, de azok a kortársaik, akik a felső tagozatról nyolcéves gimnáziumba léptek át, nem. Szintén nem kaptak támogatást azok a tanulók, akik a 8. osztályból felvételiztek, és 9. helyett első évfolyamban tanuló középiskolások lettek. Mostantól ők is kapnak ingyenebédet, ez vonatkozik a konzervatóriumban, művészeti középiskolában, nyelviskolában tanulókra is, az első évfolyamban. A kisgimisek viszont négy évig kapják a hozzájárulást.
Az óvodások közül csak az utolsó évfolyamba járók kapnak támogatást, akik számára kötelező az óvodalátogatás.

 

%d bloggers like this: