Felhívások Oktatás

COMENIUS Pedagógiai Intézet – Autizmus és ADHD az óvodában

Autizmus és ADHD az óvodábanSorra bemutatjuk aktualizációs képzéseink tartalmát: Autizmus és ADHD az óvodában

A képzés célja, hogy az óvodapedagógus képes legyen tájékozódni az autizmus és ADHD felismerésében, az adaptáció eszközeiben és a segítő környezet megteremtésében.

Tematikai egységei:

1. Autizmus, ADHD – alapfogalmak tisztázása, jellemző viselkedési megnyilvánulások óvodás korban, az óvodapedagógus kompetenciái (3ó)
2. Autista/ADHD-s gyermek a csoportban – esetmegbeszélés (4ó)
3. Betekintés az óvodás korban alkalmazott kiegészítő terápiákba (3ó)
4. Óvodai munka cselekvési kártyák segítségével – ízelítő a TEACH program használatából (2ó)
A képzés vezetői: Csivre Zsuzsa, Monika Szép Zsideková gyógypedagógusok és Ádámka Orsolya, speciális óvoda-pedagógus.

Itt jelezheti az Intézet felé esetleges igényét a 2021/22-es évre. A jelentkezés a későbbiekben módosítható, nem kötelező. A Comenius PI számára tájékoztató jelleggel bír és a hatékony tervezést szolgálja. Az érdeklődő intézmények az alábbi linken tudják jelezni igényüket:

Autizmus és ADHD