Felhívások

IX. Felvidéki Tehetségnap

A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége meghirdeti a IX. Felvidéki Tehetségnap pályázatot a magyar tanítási nyelvű oktatási intézményeket látogató kiemelkedően tehetséges DIÁKOK díjazására, hogy követendő példaként kortársaik elé állíthassuk őket.

Keressük azokat az EGYÉNI TEHETSÉGEKET (6-18 éves korig), akik adottságukkal, munkájukkal kitűnnek társaik közül egy-egy területen országosan, kerületi (amennyiben ez a legmagasabb) és/vagy nemzetközi szinten versenyeken, fesztiválokon kiemelkedő teljesítményükkel bizonyították rátermettségüket.

Jelentkezni kizárólag elektronikusan lehet 2024. május 30-ig az alábbi linken található nevezési lap kitöltésével.

https://forms.gle/stXuksYZbHdJMuFp7

A részletes felhívás a mellékletben található.

TEHETSEGNAP

Tisztelettel kérjük, nevezzék tehetséges diákjaikat.

Jelölni az alábbi kategóriákban lehet:
•természettudományok,
•társadalomtudományok,
•magyar nyelv és irodalom,
•zeneművészet,
•képzőművészet,
•előadóművészet,
•sport és mozgáskultúra
•egyéb (szakközépiskolák részére)
A Tehetségnap jelölés feltétele: az elmúlt két iskolai évben (2022/2023,2023/24) tanulmányi, művészeti, sport és egyéb versenyeken elért kiemelkedő kerületi (amennyiben ez a legmagasabb) 1-3. helyezés, országos és nemzetközi szinten 1-6. helyezés.

A jelölés elektronikus formában történik, egy pályázó intézmény maximum 3diákot jelölhet kategóriánként.