Emlékkonferencia II. Rákóczi Ferenc tiszteletére
Konferencia

Emlékkonferencia II. Rákóczi Ferenc tiszteletére

A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége és a társszervezők 2019. november 15-17. között Kassán, a TeleDomHotel konferenciatermében II. RÁKÓCZI FERENC erdélyi fejedelemmé választásának 315. évfordulója tiszteletére TANÁRI EMLÉKKONFERENCIÁT szervez.

A konferencia magyar, történelem szakos alap-és középiskolai tanárokat, a magyar művelődéstörténet iránt érdeklődő és arra nyitott pedagógusokat szólította meg.

A konferencia fővédnöke: Mészáros Kálmán történész, Hadtörténeti Intézet, Budapest.

További neves előadók:
Oborni Teréz, ELTE Budapest
Oláh Tamás, Magyar Nemzeti Levéltár, Sátoraljaújhely
Tüskés Gábor, MTA BTK Irodalomtudományi Intézet, Budapest
Harangozó Imre, néprajzkutató, Újkígyós
Kónya Péter, rektor, Eperjes
Szeghy – Gajer Veronika, történész, Kassa
Seres István, történész, turkológua, Budapest
Ilyés Gábor helytörténész, Nyíregyháza
Mercs István, irodalomtörténész, Nyíregyháza
Tamás Edit, igazgató, Rákóczi Múzeum, Sárospatak

A rendezvény része egy tanulmányút a Kassa–Borsi–Sátoraljaújhely–Sárospatak útvonalon.

• Attractions8.0
  • Staff9.0
  • Food8.0
  • Price8.0

Sed hendrerit. Duis leo. Mauris sollicitudin fermentum libero. Vestibulum suscipit nulla quis orci. Mauris turpis nunc, blandit et, volutpat molestie, porta ut, ligula.

8.3Overall Score