Egyéb kategória Hazai hírek

Langstein Kovács Erzsébet pedagógus, illusztrátor születésnapjára

Számos hazai mesekönyv és gyermeklap illusztrátora, Langstein Kovács Erzsébet – aki egyébként a pozsonypüspöki alapiskola tanító nénijeként is ismerős lehet – ma ünnepli 65. születésnapját. Erőt, egészséget, sok szép rajzot kívánunk!

Langstein Kovács Erzsébet illusztrálta a Szíjjártó Jenő zeneszerző és karnagy gyerekeknek írt szerzeményeiből összeállított kottáskönyvet is, vagy Jakubecz Márta Cincogi-meséit.

A Picur királyfi és Ráró címmel megjelent mesekönyv Első meséje a dolgos, mókás mókusokról szól. Írója, Turcsányi Éva pedagógus az unokáinak szánta a könyvet. A rajzokat Langstein Kovács Erzsébet készítette. A mesét Haraszti Mária (a kötet kiadója; MEDIAN, Pozsony 2010) olvassa fel.

 

%d bloggers like this: