Egyéb kategória Technológia

Az internet szerepe az alap- és középiskolások életében

Az információs és kommunikációs technológiák (IKT) megjelenése és gyors fejlődése drámai hatással van a gyerekekre és fiatalokra. A digitális média központi helyet foglal el a fiatalok életében. Egyre növekszik az IKT felhasználása, és egyre nagyobb hatással van a mindennapi életre, de a munkaerőpiacra is, épp ezért elengedhetetlen a politikai keretek felállítása és iránymutatások kidolgozása. Oda kell figyelni a gyerekek és a fiatalok internethasználatára is, őszintén kell beszélni az ezzel kapcsolatos kockázatokról, emellett arról is, milyen lehetőségek állnak előttünk az online térben. Ezzel kapcsolatosan adott ki útmutatót a Szlovák Köztársaság Tudományos és Műszaki Információs Központja Az internet és a közösségi média szerepe az alap- és középiskolások életében címmel. (km)

[pdf-embedder url=”https://www.magyar-iskola.sk/wp-content/uploads/2020/03/15916.pdf”]