Matematika Tanuljunk

Matematika – Mértani sorozat, exponenciális függvény, logaritmus

Csapodi Csaba, az ELTE oktatója vár minden középiskolást és érettségizőt az Iskolatévé képernyője elé. A téma: mértani sorozat, exponenciális függvény, logaritmus

Nem kérdéses ezekben a napokban, hogy az exponenciális függvények ismerete mennyire fontos matematikai és hétköznapi jelentőséggel bír. Most persze elsősorban az érettségi feladatokra fogunk koncentrálni, de járványügyi cikkek olvasásához, értelmezéséhez is kaptok segítséget a mai órán.

Az előadásban szó lesz arról, hogy

  • mi az összefüggés a címben szereplő témakörök között,
  • a logaritmus kiszámolásának módjáról,
  • a témakörökbe tartozó feladatok többféle megoldásáról,
  • és néhány jó tanács is elhangzik a témakörbe tartozó feladatok eredményes megoldásához.

A digitális tanrendre való áttérést az Index azzal segíti, hogy három kiváló tanárt kért fel, tartsanak tíz-tíz órát magyarból, matekból és történelemből március 23-tól április végéig. Ezek az órák nem csak az érettségizőknek lesznek hasznosak.

http://dload.oktatas.educatio.hu/erettsegi/nyilvanos_anyagok_2017majus/matematika/matem_emelt_szob_mintatetelek_2017maj.pdf

https://www.nkp.hu/tankonyv/matematika_12/lecke_04_006