Matematika Tanuljunk

Matematika – Trigonometria általánosítva

Csapodi Csaba, az ELTE oktatója újra egy olyan témát vett elő, ami sok diáknak szokott nehézséget okozni az érettségin. A trigonometria számításokról lesz szó a háromszögekben a mostani és a következő órán is. Tartsatok velünk és készüljünk együtt az érettségire!

Folytatjuk a trigonometriát, ami sokakban szintén valószínűleg olyan emlékeket ébreszt, amire egyáltalán nem szeretne visszagondolni.

📐 Az előző órán háromszögekben végeztünk trigonometriai számításokat, így csak 180 foknál kisebb szögek szögfüggvényeire volt szükségünk. Ezen az órán bemutatjuk az összes forgásszögre kiterjeszthető trigonometrikus függvényeket.

A digitális tanrendre való áttérést az Index azzal segíti, hogy három kiváló tanárt kért fel, tartsanak tíz-tíz órát magyarból, matekból és történelemből március 23-tól április végéig. Ezek az órák nem csak az érettségizőknek lesznek hasznosak.

https://www.mateking.hu/kozepiskolai-matek/koordinatageometria