Informatika Tanuljunk

Informatika – Szenzor a Raspberry-n


Szenzor a Raspberry-n 📟 Legújabb adásunkban Kangyerka András mérnök-tanár a sokoldalú Raspberry Pi miniszámítógép szenzorait és azok programozását fogja bemutatni. Először egy egyszerű digitális adatbevitelről lesz szó, később pedig egy

📱 Az adásból megtudhatjátok:
• Hogyan illesztünk egy egyszerű nyomógombot a Raspberry Pi-hoz?
• Milyen programmal tudjuk ezt a gombot használni?
• Hogyan mérjük meg a hőmérsékletet egy Raspberry-vel?

🃏 A Raspberry Pi egy kártyaméretű eszköz, amivel már általános iskolai felsősként is érdemes megismerkedni, hiszen van rajta Minecraft is, sok egyéb mellett. Persze ez még nem minden, a benne rejlő lehetőségek olyan szerteágazók, hogy akár egyetemi hallgatóként és azon túl is izgalmas kihívásokat találunk a programozásában.

%d bloggers like this: