Tanuljunk Történelem

Történelem – Mohács, és ami utána következett!

Repárszky Ildikó, a Fazekas Mihály Gimnázium vezető tanára egy nagyon érdekes órával zárja az évadot, aminek a címe: Mohács, és ami utána következett, avagy semmisem úgy van, ahogy tudtuk?

Az órán ezekről lesz szó:
• Új kutatások és mai tudományos viták a mohácsi csata előzményeiről, lefolyásáról és következményeiről
• Tényleg a magyar állam totális bukása, cserbenhagyás és/vagy belső árulás eredménye?
• A ma ismert Mohács-kép kialakulása, némi irodalmi kitekintéssel
• Mi is döntötte el a csata kimenetelét: három bonyolult történelmi szál felfejtse
• A mohácsi csata következményei: kettős királyválasztás
• Az ország három részre szakadása 1541-ben

Az óra végén pedig kaptok jótanácsokat is az érettésgi esszéírós részéhez!

🎓 Köszönjük, hogy velünk tartottatok az Iskolatévé első évadában

A digitális tanrendre való áttérést az Index azzal segíti, hogy három kiváló tanárt kért fel, tartsanak tíz-tíz órát magyarból, matekból és történelemből március 23-tól április végéig. Ezek az órák nem csak az érettségizőknek lesznek hasznosak.