Tanuljunk Történelem

Történelem – Mohács, és ami utána következett!

Index Iskolatévé: Történelem 10. – Mohács, és ami utána következett!

📣📣📣 Elérkezett az Iskolatévé legutolsó órája!Történelemmel zárunk, ráadásul egy nagyon érdekes órával, aminek a címe:ℹ️ Mohács, és ami utána következett, avagy semmisem úgy van, ahogy tudtuk? Az órán ezekről lesz szó: • Új kutatások és mai tudományos viták a mohácsi csata előzményeiről, lefolyásáról és következményeiről • Tényleg a magyar állam totális bukása, cserbenhagyás és/vagy belső árulás eredménye?• A ma ismert Mohács-kép kialakulása, némi irodalmi kitekintéssel • Mi is döntötte el a csata kimenetelét: három bonyolult történelmi szál felfejtse• A mohácsi csata következményei: kettős királyválasztás • Az ország három részre szakadása 1541-benAz óra végén pedig kaptok jótanácsokat is az érettésgi esszéírós részéhez!🎓 Köszönjük, hogy velünk tartottatok az Iskolatévé első évadában, minden érettségizőnek sikeres vizsgákat kívánunk!‼️ Az Iskolatévé most egy rövid szünetre megy, de alig egy hét múlva érkezik majd a következő évadunk, egészen új tematikákkal!

Uverejnil používateľ Ma is tanultam valamit Sobota 2. mája 2020

Repárszky Ildikó, a Fazekas Mihály Gimnázium vezető tanára egy nagyon érdekes órával zárja az évadot, aminek a címe: Mohács, és ami utána következett, avagy semmisem úgy van, ahogy tudtuk?

Az órán ezekről lesz szó:
• Új kutatások és mai tudományos viták a mohácsi csata előzményeiről, lefolyásáról és következményeiről
• Tényleg a magyar állam totális bukása, cserbenhagyás és/vagy belső árulás eredménye?
• A ma ismert Mohács-kép kialakulása, némi irodalmi kitekintéssel
• Mi is döntötte el a csata kimenetelét: három bonyolult történelmi szál felfejtse
• A mohácsi csata következményei: kettős királyválasztás
• Az ország három részre szakadása 1541-ben

Az óra végén pedig kaptok jótanácsokat is az érettésgi esszéírós részéhez!

🎓 Köszönjük, hogy velünk tartottatok az Iskolatévé első évadában

A digitális tanrendre való áttérést az Index azzal segíti, hogy három kiváló tanárt kért fel, tartsanak tíz-tíz órát magyarból, matekból és történelemből március 23-tól április végéig. Ezek az órák nem csak az érettségizőknek lesznek hasznosak.

Hozzászólás

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

%d bloggers like this: