Informatika Tanuljunk

Informatika – Szenzokorat aggatunk a Raspberryre

Index Iskolatévé 2. évad – Raspberry Pi 7. óra, szenzokorat aggatunk a Raspberryre

Befejeződik az Iskolatévé második évada, azzal zárjuk az informatikai gyorstalpalónkat, hogy szenzorokat aggatunk a Raspberry Pi-re, és kipróbálunk pár egyszerű, gondolatébresztő programkódot, amelyekkel az új szenzorokkal felvértezett Raspberrynket tudjuk vezérelni.

Uverejnil používateľ Ma is tanultam valamit Pondelok 8. júna 2020

📟 Befejeződik az Index  Iskolatévé második évada, azzal zárják az informatikai gyorstalpalójukat, hogy szenzorokat aggatnak a Raspberry Pi-re, és kipróbálnak pár egyszerű, gondolatébresztő programkódot, amelyekkel az új szenzorokkal felvértezett Raspberrynket tudjuk vezérelni.

🃏 A Raspberry Pi egy kártyaméretű eszköz, amivel már általános iskolai felsősként is érdemes megismerkedni, hiszen van rajta Minecraft is, sok egyéb mellett. Persze ez még nem minden, a benne rejlő lehetőségek olyan szerteágazók, hogy akár egyetemi hallgatóként és azon túl is izgalmas kihívásokat találunk a programozásában.