Informatika Tanuljunk

Robotika 6. – Kódolás a legkisebbeknek

Varga Ádám villamosmérnök és Jámbor Kornél, az Edutus Egyetem projektmenedzsere az Index órájában a WeDo 2.0 legórobottal bemutatja az egyszerű ciklusok programozását. Adaptív tempomatot építenek: vagyis a robotjármű motorjának sebessége mindig a szenzor által mért adatokhoz igazodik.

Ebben az előadásban:

  • használunk dőlésérzékelőt és ultrahangos távolságmérő szenzort,
  • megismerjük a programozás logikáját,
  • és kiabálunk a robotnak.

Már tetőzött a koronavírus-járvány, de még mindig bizonytalan, hogy mikor tudunk kiszabadulni a négy fal közül. Az Index Iskolatévé sorozat második évadában a programozás világát szeretnénk megmutatni három tanár segítségével, akik az alapoktól a legórobotokon át a miniszámítógépek és szenzorok programozásáig mutatnak nekünk remek trükköket. Nem csak diákoknak szól!

%d