Hazai hírek

Így zajlik a vírustesztelés – videó

A hadsereg illusztrációs videófelvételt készített arról, hogyan zajlik a gyorstesztelés, amelynek első része  a jövő hétvégén vár az országra, a „főpróbája” pedig most zajlik Árvában és a Bártfai járásban.

Aki nem megy el a tesztelésre, arra szigorúbb korlátozási intézkedések fognak vonatkozni.

Igor Matovič FB profilján megosztotta, hogy összeszámolták a mai tesztelésen az eddig pozitív mintával karanténba küldött embereket.

Eddig 3,5% a pozitívan teszteltek aránya…

Sokan morognak, hogy miért nem a vérvételes módszerrel teszteli az embereket. Nos, azért, mert a vérben a teszt a szervezet által létrehozott antitesteket mutatja ki, vagyis azt, hogy a tesztelt személy már harcolt a vírussal, antitesteket létrehozva hogy megakadályozta a fertőzést. Ebben a szakaszban egy személy általában már nem fertőző. Az orrgaratból vett mintán elvégzett  tesztek főleg a folyamatot mutatják, vagyis tudják azonosítani a tünetmentes vírushordozót és a beteget is.