Biológia Tanuljunk

Lyme-kór – csak egyszerűen (2. rész)

A Lyme-kór, bár az esetek többségében jól gyógyítható, kis hányadban ellentmondásos megítélésű problémákoat okoz a kezelés után is. A Lyme-kóros videó második részében ezekről nem esett szó, ami hiányosság, hiszen a betegség hírhedtsége éppen ezen makacs eseteknek köszönhető. Ami a kezelésüket és jelentőségüket illeti, a hozzértők két szembenálló táborra oszlanak, így azáltal, hogy nem emlékeztem meg róluk, óhatatlanul az egyik tábor szekerét toltam. (Azét, amelyik kisebb felhajtást csap a probléma körül.) Ez nem feltétlenül baj, ha a másik tábor teljesen megalapozatlan badarságokat állít, de ez nem jelenthető ki egyértelműen. Bár a mainstream tudományos állasponthoz való igazodásom változatlan, úgy éreztem, szükség van némi kiegészítésre.