Hazai hírek

Kiszivárgott Gröhling terve: a gyerekek 70%-át elég lenne letesztelni

iskolabezarasPéntektől kezdenék a tesztelést, elég, ha a gyerek és az egyik szülő elmenne.

A válságstábnak ma kellett volna megvitatnia a felső tagozat és a középiskolák kinyitásának tervét jövő hétfőtől, december 8-től, tehát nem hétfőtől, hanem keddtől. Az ülés elmaradt, de Branislav Gröhling javaslatának lényege kiszivárgott.

A lényeg, hogy péntektől megkezdenék a pedagógusok és a diákok tesztelését. Ahol legalább a gyerekek 70 százalékát sikerül letesztelni, kinyithat az iskola (osztály). Elég lenne, ha az egyik szülő elmenne a tesztre, itt nyilván abból indulnak ki, hogy ha ő negatív, akkor feltehetően a házastársa is.
Arról még mindig semmit nem tudni, hogy Igor Matovič kormányfőnek mi a véleménye a javaslatról.

A tesztelést a fenntartó és az oktatási minisztérium közösen szervezné meg, és ki lehet használni a már működő mintavételi pontokat is. (l)

A válságstáb mai ülésének elmaradásáról és Gröhling tervéről ITT is olvashatnak.

%d bloggers like this: