Hazai hírek

Tesztelés: Az ötödikesek májusban, a kilencedikesek márciusban írják a felmérőt

tesztelés 5, tesztelés 9 ötödikesek
(Fotó: minedu)

Az ötödikesek országos tesztelése május 17-én, a kilencedikeseké március 22-én és 23-án lesz – közölte a 2022/2023-as tanévre vonatkozó útmutatójában az oktatási minisztérium.
Az ötödikesek matematikából, szlovák nyelvtanból és irodalomból (a magyar iskolákban magyar nyelvtanból és irodalomból) írnak központi felmérőt.

A kilencedikesek március 22-én matematikából, szlovák nyelvből és irodalomból, a magyar iskolások magyar nyelvből és irodalomból írnak tesztet. Másnap a magyar iskolákban szlovák nyelvből és irodalomból tesztelik a kilencedikeseket és a nyolcosztályos gimnáziumok negyedik évfolyamának tanulóit. Akik nem tudnak ezen részt venni, április 4-én és 5-én írják meg a felmérőt.

Az írásbeli érettségi március 14-17-én lesz, a pótterminus április 3-a és 5-e között, valamint április 12-én. A szóbeli érettségit május 22. és június 9. között tartják, a konkrét időpontot a regionális oktatási hivatal határozza meg.