Szabadidő

A Perseverance roverről – középiskolásoknak

A Perseverance (magyarul: kitartás, becenevén Percy) marsautó, amelyet a NASA Jet Propulsion Laboratory-ja fejlesztett ki a Mars felszínének tanulmányozására. 2020. július 30-án indították egy Atlas V hordozórakétával. Az űrszonda tervezett leszállása a Marson 2021. február 18. 

A küldetés elsődleges, legfontosabb célja az élet nyomainak vizsgálata a Marson. 2018 novemberében a Jezero krátert választották leszállási helynek. A kiválasztás fontos szempontja volt, hogy itt feltehetően üledékes kőzetek találhatók, amelyek vizsgálatával kimutatható, hogy valamikor volt-e élet a Marson.

A középiskolások számára a JPL külön oktatóvideót készített, hogy megismerkedhessenek a Marsra tartó járművel, a leszállás technikájával és minden más ezzel összefüggő dologgal. A videók délután lesznek elérhetőek (18:15).

Középiskolásoknak: