Könyvajánló Szabadidő

Újra kapható a Doktor Bubó!

Újra kapható a 100 éve született Romhányi József könyve: a Doktor Bubó! Ahogy hétfőn, a 100. évfordulón már írtuk: neki köszönhető nagyon sok magyar rajzfilm briliáns szövege. Nemcsak a Bubó doktort, hanem a Mézga családot, vagy a Lúdas Matyit is az ő nyelvleleményeinek köszönhetően szeretjük.

„Ha egy beteged terápiád ellenére mégis meggyógyul, abban a véletlen is hibás lehet…”

Ez a kötet a Kérem a következőt! című legendás rajzfilmsorozat alapján készült, és a lelkes, ám orvosnak csapnivaló bagolydoktor legszórakoztatóbb félrekezeléseit meséli el. A balsikerekben osztoznak a történetek állandó szereplői is: a lassú észjárású és sebességű Teknőc Ernő, a doktorért hiába epekedő Ursula nővér, valamint a nyers modorú Sólyom csőrmester.

Zseniális szóviccek, abszurd erdei kalandok és remek rajzok – ez a Doktor Bubó népszerűségének titka. Az olvasó nagyokat kacag, közben pedig arra gondol: hatalmas szerencse, hogy a kontár doktor csupán a könyv lapjain rendel, nem a valóságban…

A kötetet a Móra Könyvkiadó jelentette meg.

Kikapcsolódásnak itt a mozgó változat:

%d