Hazai hírek

Tizenöt nap múlva tüntetés a béremelésért

szakszervezeti tüntetés a pedagógusbérek emeléséértA szakszervezet 2016-os tüntetése Pozsonyban. Akkor Ficótól kellett béremelést követelni (Az OZPŠaV felvétele)

Mivel a sztrájkkészültség kihirdetése óta sem történt semmi a pedagógusbérek emelése terén, június 15-én tüntetést tart Pozsonyban az iskolaügyi alkalmazottak szakszervezete (OZPŠaV). Fél 2-kor kezdődik az akció a Sznf téren, majd a parlamenthez vonulnak a résztvevők. A pártok támogatásából nem kérnek.

A szakszervezet 10 százalékos béremelést követel minden iskolaügyi alkalmazottnak, ezért május elején sztrájkkészültséget hirdetett.

„Ez nem pártakció. Szakszervezeti tüntetés lesz!” – tette közzé Pavel Ondek, az OZPŠaV elnöke.

„Branislav Gröhling oktatási és Igor Matovič pénzügyminiszter is kijelentette a médiában, hogy velünk együtt fog tüntetni. Ki ellen? Saját maguk ellen? Egészen kivételes és paradox ügy. Egymástól fogják követelni, hogy emeljék a fizetéseket?”

– folytatta Ondek, hozzátéve, a tüntetés és a sztrájk nem a miniszterek dolga, nem kell tüntetniük, elég, ha emelik a fizetéseket.