Hazai hírek

Csütörtöktől már a 16 évnél idősebbek is regisztrálhatnak az elektronikus váróterembe

lengvarský idősebbek
Vladimír Lengvarský

Lengvarský: Csütörtöktől már a 16 évnél idősebbek is regisztrálhatnak az elektronikus váróterembe

Csütörtöktől megnyílik a COVID-19 elleni oltással kapcsolatos elektronikus váróterem a 16 évnél idősebb személyeknek – jelentette ki Vladimír Lengvarský egészségügyi miniszter kedden a Markíza TV  (Na telo plus) műsorában. A jelentkezőket a koruk és az egészségi állapotuk alapján fogják besorolni az oltásra. A Pfizer/BioNTech vakcina akár már 18 éves kor alatt is adható, ezért állították be így a korhatárt. A kérelmezők életkoruk és betegségük szerint fogják megkapni az időpontot, és nem választhatják ki a vakcina típusát.

Elmondása szerint az AstraZenec vakcinájának most rossz a híre és a szállított mennyiséggel is gondok vannak, ezért az állam inkább arra összpontosít, hogy azokat tudja újra beoltani, akik az első adagot már megkapták. A Moderna vakcinájából kevés van az országban, a közeljövőben a Pfizer vakcinájából lesz a legtöbb. Az orosz Szputnyik V egyelőre nem szerepel a kínálatban.