Hazai hírek

Mégis elkezdték bezárni az iskolákat

9000 gyerek van

Már a lezárás első, csütörtöki napján elkezdtek terjedni a mendemondák, hogy hiába tartja nyitva az oktatási minisztérium az iskolákat, a regionális közegészségügyi hivatalok elrendelik azok bezárását.

Ez most meg is történt: a Rozsnyói járásban hétfőtől nem mennek iskolába az alapiskolák felső tagozatos diákjai, és a középiskolások – pont úgy, ahogy a kormány járványügyi tanácsa javasolta.

Erről az „összeesküvésről” Branislav Gröhlinget is kérdezték mai sajtótájékoztatóján. Annyit mondott, a regionális közegészségügyi hivataloknak eddig is jogukban állt bezáratni akár egy egész iskolát is, ha túl sok osztályban bukkant fel a fertőzés.

„Gondolom, nem fog egyszerre olyan döntést hozni mind a 36 regionális közegészségügyi hivatal, hogy zárják be az iskolákat, csak ott, ahol ez tényleg indokolt”

– mondta Gröhling.

A rozsnyói hivatal illetékese azt közölte, folyamatosan figyelik a helyzetet az alsó tagozaton is, és szükség szerint döntenek. Ugyanez a helyzet előállhat más járásokban is.