Hazai hírek

Megválasztották az emberjogi biztost

Három ombudsman-jelölt közül Róbert Dobrovodský került ki győztesen.

JUDr. Róbert Dobrovodský, PhD., LL.M jogász és egyetemi docens, a Nagyszombati Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának Polgári és Kereskedelmi Jogi Tanszékén dolgozik. Tagja a Szlovák Köztársaság Kormánya Törvényhozó Tanácsának és a Szlovák Köztársaság Nemzetgyűlése Alkotmányügyi Bizottsága jogalkotási bizottságának is. Dobrovodský az információhoz való szabad hozzáférésről szóló törvény módosítását készítette elő, amely bevezette a szerződések kötelező közzétételét. Segített a kiskorú gyermekek és a családon belüli erőszak áldozatai emberi és szabadságjogainak védelmében is. 2020-ban elnyerte a legjobb pedagógusoknak járó Martin Palkovič-díjat.

Róbert Dobrovodský a Palkovič-díjjal – a Nagyszombati Egyetem felvétele