Hazai hírek

Megbukott a kormány, jöhet az újabb oktatásügyi miniszter…

kormányMegbukott a kormány, a parlament megvonta a bizalmat a Heger-kabinettől, pedig a válság hevében Igor Matovič pénzügyminiszter még a lemondását is belengette, de kemény feltételek elé állította az SaS-t, amely kapásból elutasította Matovič ajánlatát.

A kormány bukására 78 képviselő szavazott, 20-an tartózkodtak. Összesen csak 102-en voltak jelen.

kormány
Igor Matovič

Az SaS délutáni közleményében azt írta, hogy ez a kormány már nem érdemli meg a bizalmukat, elvesztette ugyanis a korrupcióellenes jellegét. Arra is emlékeztettek, hogy a költségvetés jelenlegi tervezetét sem tudják támogatni.

„Világos, hogy a feltételeket úgy adták meg, elfogadhatatlanok legyenek számunkra” – írták, és hozzátették, a pénzügyminiszternek formálisan is be kellett volna adnia a lemondását. Kijelentették, nem hajlandóak a jelenlegi káosz fenntartásában közreműködni.