Hazai hírek

50 milliót kapnak az iskolák világításra és fűtésre

iskolák, energia, számlák, fűtés, kompenzálás világításra
(Pexels)

50 millió euróval megemelik az iskolák működésére szánt keretet, hogy ki tudják fizetni a magasabb energiaszámlákat. Az intézkedést ma jelentette be Ján Horecký oktatási miniszter.  Az 50 millió euró azt jelenti, hogy majdnem a negyedével emelik az erre szánt keretet (23 százalékkal).

Horecký azt is közölte, hogy két lépésben kapnak segítséget az iskolák. Először a tavalyi év végéig kelezketett hátralékaikat fizetik ki, majd a januári számok alapján küldenek támogatást az idén rendkívüli mértékben megemelt energiaszámlák fizetésére.

Horecký beismerte, hogy 20 év után emelkedik ez a támogatás, és ez sem lesz elég a megemelkedett költségekre. Ezért ígérete szerint külön kompenzálják az energiaszámlákat. Február elején gyűjtik össze a januári adatokat az alapiskoláktól, a speciális iskoláktól és a középiskoláktól, és ez alapján kérnek támogatást a pénzügyminisztériumtól.

Az óvodák, művészeti alapiskolák, szabadidőközpontok a gazdasági minisztériumtól kapnak támogatást.

%d