Kitekintő Szabadidő

Mit kezdjünk a népmesékkel a 21. században?

Mit kezdjünk a népmesékkel a 21. században? | Dr. Csenge Virag Zalka | TEDxLibertyBridgeWomen
Zalka Csenge Virág nemzetközi mesemondó, író. Tizenöt éve járja a világot, népmeséket gyűjt és mesél három nyelven; fesztiválokra, iskolákba, múzeumokba viszi el az élőszó varázsát.
Mesterdiplomáját és doktori fokozatát az Egyesült Államokban szerezte Fulbright ösztöndíjasként. Budapesten él, főállásban önkéntes mesemondókat képez, akikkel gyermekotthonokba jár esti mesét mondani. Több kötete jelent meg magyarul és angolul; célja, hogy különleges, ritka népmeséket osszon meg az olvasókkal.

Szabad-e csókolgatni Csipkerózsikát? Van-e szabálya a mesélésnek, és egyáltalán hogyan alakulnak, alakulhatnak-e tovább ma a népmesék? Többek között ezekre a kérdésekre is választ kaphatunk Csenge magával ragadó beszédéből.

Az előadás 2021. december 2-án hangzott el. Több infó: https://www.ted.com/tedx

 

%d bloggers like this: