6. osztály Magyar irodalom Tanuljunk

A család tematikája az irodalomban

A család tematikája az irodalomban
Fodor Péter

Magyar irodalom – A család tematikája az irodalomban Arany János: Családi kör, Lackfi János versei

Az EduTV magyar nyelvű iórái a 6. osztály számára. Az EduTV  a Szlovák Köztársaság Oktatási, Tudományos, Kutatási és Sportminisztériumának projektje. A tanulók, de a tanárok és a szülők számára is oktatási eszköz, különösen akkor, ha egy tanuló különböző okok miatt nem tud részt venni az órákon. A videókat az állami oktatási programoknak megfelelően a tantárgyak céljainak és tartalmának megfelelően dolgozzák fel.

Tanító: Fodor Péter
Értékelő/konzulens: Leczkési Anikó

Ahogy ezer szállal kötődünk a családunkhoz, úgy tartozunk a népünkhöz is. A magyarok történetének részesei vagyunk.

A magyar történelemből érthetjük meg azt, hogy mi, e néphez tartozók honnan származunk, hol élünk és kik is vagyunk. Tanulunk belőle.

Nemcsak nekünk, embereknek és a családunknak, hanem a nemzetünknek is van története. A magyarokkal kapcsolatos események sorozata, a sikerek és a kudarcok, a harcok és a váratlan fordulatok az események során, a hősiesen viselkedő vitézek, királyok történetei – csakúgy, mint a családunké – egyben a mi saját történetünk is. Összetartozunk.

Történelmünk megismerése által megtudhatjuk, kik vagyunk mi, magyarok, honnan származunk, miért ez a hazánk.

https://viki.iedu.sk/

https://viki.iedu.sk/content/AnZu9msAUz/EDUTV_MAD/58_MJK_6r_rodina_v_literature__A_csalad_tematikaja_az_irodalomban.pdf

Hozzászólás

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

%d bloggers like this: