Matematika

5. o. matematika • A tizedes törtek összeadása és kivonása

Tizedes törtek írásbeli összeadásakor, illetve kivonásakor az a­zo­nos helyi értékű számjegyeket egymás alá írjuk, így a ti­ze­des­vesszők is egymás alá kerülnek. A művelet elvégzése után az összegben, illetve a különbségben kiírjuk a tizedesvesszőt.

Tizedes törteket úgy adunk össze, hogy a számjegyeket helyi érték szerint egymás alá írjuk, a legkisebb helyi értéktől indulva követjük az összeadás lépéseit. Amikor az összeadás során elérünk a tizedesvesszőhöz, kitesszük.

Tizedes törteket úgy vonunk ki, hogy a számjegyeket helyi érték szerint egymás alá írjuk, a legkisebb helyi értéktől indulva követjük a kivonás lépéseit. Amikor a kivonás során elérünk a tizedesvesszőhöz, azt is kitesszük.

A videók a magyarországi tanmenetet követik, sokszor nincsenek összhangban a szlovákiai tananyaggal.
Nem pótolják a tanári magyarázatot, de ha valami elsiklott, kimaradt vagy érthetetlen volt a tanórán, segíthetnek.
%d bloggers like this: