Hazai hírek

Eldőlt a nyitás, február 8-án néhány évfolyam visszatér az iskolába

Kinyitják az alapiskolák alsó tagozatát és a középiskolák, szakközépiskolák végzős évfolyamait hétfőn, február 8-án – jelentette be a végleges döntést Marek Krajčí egészségügyi és Branislav Gröhling oktatási miniszter közös sajtótájékoztatón. A szülőnek tesztelésre kell mennie, tesztre lesz szükségük a  végzős diákoknak is.

Hétfőtől az óvodák is fogadhatják az összes gyereket, nem csak a létfontosságú ágazatokban dolgozó szülőkét.

Krajčí szerint a járványhelyzet továbbra is nagyon rossz, és a Covid-automata nem tenné lehetővé az iskolák kinyitását, de kivételt tettek, az iskolákat külön kezelik.
A fő cél a kisgyerekek szüleinek tehermentesítése volt, továbbá, hogy a végzős évfolyamok készülhessenek a vizsgákra.

A miniszter szerint a vírus brit mutációja miatt nem javul a helyzet. Ezért az iskolanyitással párhuzamosan szigorítani fogják a járványügyi intézkedéseket és a Covid-automatát, a kijárási korlátozások maradnak. A fekete és bordó zónába tartozó régiókban hetente tesztelés lesz, e nélkül munkába se lehet járni. A jövő héten az egész ország biztosan a fekete zónába fog tartozni, csak lassú javulásra van kilátás.

Az iskolanyitás részleteiről Gröhling délután tart külön sajtótájékoztatót. (l)

KORÁBBAN ÍRTUK: FEBRUÁR 8-A AZ ISKOLANYITÁS ÓVATOS DÁTUMA

Covid_automat_2_2_2021

%d bloggers like this: