Hazai hírek

Április elsejei tréfa, hogy újraindul az oktatás

Branislav Gröhling oktatásügyi miniszter cáfolta a hírt, miszerint április 6-án folytatódhat a tanítás minden iskolában. Erről április elsején jelentek meg álinformációk az interneten.

Az interneten terjesztett információk szerint szigorú higiénia előírások betartása mellett visszatérhetnek az iskolába a gyerekek. „A hír szerint az iskolákban higiéniai felelősöket alkalmaznának, akik közvetlenül az oktatásügyi minisztériumhoz tartoznának” – olvasható a hírben, továbbá az is, hogy minden gyereknek szájmaszkot kell majd viselnie, érkezéskor és távozáskor kézfertőtlenítőt kell használniuk.

„Ez egy álhír, áprilisi tréfa, tele hamis állítással”

– mondta az oktatási tárca vezetője.
Az iskolák és az oktatási intézmények további rendelkezésig zárva lesznek. (l)