Magyar irodalom Tanuljunk

Irodalom – Érvelési technikák az írásbeli érettségin

Magyarországon már biztos, hogy csak írásbelik lesznek az érettségin, ezért különleges magyarórával folytatódik az Iskolatévé! Érvelési technikák.

Kovács Péter, a Fazekas Mihály Gimnázium tanára az érvelés megírásában segít a mai órán. Az érvelés az írásbeli érettségi választható feladatai között szerepel, amellett a logikus felépítés a műelemző esszében is lényeges.

Ennek megfelelően beszél arról, hogy:

  • hogyan épül fel szerkezetileg egy érvelés;
  • milyen érvtípusok léteznek;
  • mire érdemes figyelni egy érvelés megalkotásakor;
  • melyek azok az alapvető hibát, amiket érdemes elkerülni.

A digitális tanrendre való áttérést az Index azzal segíti, hogy három kiváló tanárt kért fel, tartsanak tíz-tíz órát magyarból, matekból és történelemből március 23-tól április végéig. Ezek az órák nem csak az érettségizőknek lesznek hasznosak.