Matematika Tanuljunk

Matematika – Koordinátageometria (kör és köregyenletek)

Csapodi Csaba, az ELTE oktatója a koordinátageometria, a  kör és köregyenletek apjait magyarázza el.

Az előző matekórán koordinátageometriával foglalkoztunk, most ezt a sokak számára nehézségeket okozó témát folytatjuk. Csapodi Csaba először megmutatja, hogyan kellett megoldani a házi feladatot. Ezt követően elmagyarázza, hogy mit kell tudni a az adott középpontú és sugarú kör egyenletéről.

A rendkívüli matekórán kiderül, hogy:
• hogyan kell felírni egy kör egyenletét;
• hogyan kell meghatározni kör és egyenes metszéspontját;
• hogyan használjuk ezt a tudást feladatok megoldása során.

Az elméleti tudnivalók gyors összefoglalása után természetesen most is elsősorban korábbi középszintű érettségi feladatok megoldásán keresztül fogunk haladni.

A digitális tanrendre való áttérést az Index azzal segíti, hogy három kiváló tanárt kért fel, tartsanak tíz-tíz órát magyarból, matekból és történelemből március 23-tól április végéig. Ezek az órák nem csak az érettségizőknek lesznek hasznosak.

https://www.mateking.hu/kozepiskolai-matek/koordinatageometria