Szabadidő

Szuperfolyadék óriás buborékokhoz

Szuperfolyadék Ahhoz, hogy óriásbuborékokat tudjunk előállítani egy kicsit komolyabb boszorkánykonyhára van szükség, mint a sima szappanbuborékhoz. A leírásból minden kiderül, és meglátod, nem kell hozzá sem sok idő, sem fergeteges kézügyesség, csupán néhány dolgot kell előre megvenned.

Hozzávalók:

• 1 bögre (körülbelül 3 dl) folyékony mosogatószer
• 1 evőkanál (15 g) guargumi vagy kukoricakeményítő, esetleg más zselésítő anyag
• 15 g sütőpor (1 zacskó és még egy késhegynyi)
• 16 bögre víz

Először keverd össze a mosogatószert, a kukoricakeményítőt és a sütőport, majd az elegyhez töltsd hozzá a vizet és kézi habverővel kavarj néhányat rajta, hogy jól összekeveredjenek a folyadékok.Az eregetőpálcához vegyél két, körülbelül 50 centis fém- vagy farudat (régi karnis darabja, kötőtű vagy bármi megteszi, akár két bot is), valamint egy 1,5-2 méternyi gyapjúfonalat. A fonalat erősítsd a rudakra az ábra szerint, fűzhetsz bele egy nehezéket is, hogy ne gabalyodjon össze olyan könnyen.