Kitekintő

Így tartatják be a kétméteres távolságot a kínai kisiskolásokkal

Visszaültek az iskolapadba a kínai gyerekek, de az osztályban és a szünetben, az udvaron is egy-másfél méteres távolságot kell tartaniuk egymástól. Mivel a kicsik a nemigen tudnak erre figyelni, hosszú csápokkal felszerelt kalapot kell hordaniuk. A kalapokat maguk készítik rajzlapból, kartonpapírból, festik, színezik, díszítik. Valóságos divatja van már a COVID-19 fejfedőknek a kínai kisiskolások közt.
Az iskolában is mindenkinek szájmaszkot kell hordania, és rendszeresen mérik a gyerekek testhőmérsékletét.

kina2

kina3

Hogy a megnyitott szlovákiai játszótereken milyen szabályokat kellene hivatalosan betartaniuk a gyerekeknek, az ITT nézheti meg.

Mindeközben egy brit dizajner, Paul Cocksedge feltalálta a szabályos piknikezést szolgáló szettet, ami bármilyen anyagból elkészíthető, és a nagyszabású tervet is megosztotta.

piknik


terv

%d bloggers like this: