Informatika Tanuljunk

Robotika 7. – Versenyek a legórobottal

Az utolsó, legórobotokról szóló órán Jámbor Kornél, az Edutus Egyetem projektmenedzsere ezúttal azt mutatja be, hogy milyen további lehetőségeink vannak, ha úgy érezzük, hogy sikerült a legórobotok programozásának alapjait elsajátítani. Kiderül, hogy milyen nyári táborok, vagy versenyek jöhetnek szóba azoknak, akik beleszerettek a legórobotok világába.

Már tetőzött a koronavírus-járvány, de még mindig bizonytalan, hogy mikor tudunk kiszabadulni a négy fal közül. Az Index Iskolatévé sorozat második évadában a programozás világát szeretnénk megmutatni három tanár segítségével, akik az alapoktól a legórobotokon át a miniszámítógépek és szenzorok programozásáig mutatnak nekünk remek trükköket. Nem csak diákoknak szól!