Oktatás

Nagyszombat és Kassa megye sem nyitja ki a középiskolákat

Besztercebánya és Pozsony után még két megye döntött úgy, hogy nem nyitja ki a tanév utolsó hetére, június 22-től a középiskolákat.

Nagyszombat megyében csak két napra nyitják meg kapuikat a megyei fenntartású iskolák, június 29-én és 30-án, hétfőn, illetve kedden, csupán négy-négy órára.
Jozef Viskupič megyei elnök a megye honlapján azt közölte, a középiskolákat csak azért nyitják meg, hogy a diákok leadhassák a tankönyveit, elvihessék a dolgaikat az iskolából, kedden pedig átveszik a bizonyítványt. Hozzátette: egyes iskolákban karbantartási munkálatok kezdődtek, kihasználva, hogy szünetelt a tanítás. A diákotthonokat és az étkezdéket egyáltalán nem nyitják ki, ráadásul néhány kollégium karanténközpontként működött.
A diákokat és a szülőket az egyes iskolák a honlapjukon tájékoztatják a részletekről.

MÉGSEM LESZ ISKOLA MINDENHOL AZ UTOLSÓ HÉTEN, EBÉDET SE FŐZNEK

Kassa megye hasonló döntést hozott, mind a 64 középiskolájában marad a távoktatás a tanév végéig, az iskolák csak a tanévzáróra nyitnak ki. Június 30-án veszik át a bizonyítványt a diákok, a könyveket csak szeptemberben adják le.
Év végi kultúrműsorok nem lesznek, sem a tornatermekben, de még az iskolaudvarokon sem engedélyezi ezt a megye. (l)