Hazai hírek

Matovič beismerte, hogy csalt és nem érdemli meg a diplomáját

matovič

A szlovák kormányfő elnézést kért minden tisztességes diáktól, aki soha nem csalt, másolt, puskázott, Matovič elismerte, hogy nem érdemli meg a titulusát, és majd lemond, „ha minden ígéretét teljesítette”.

 

Igor Matovič Facebook-oldalán kért elnézést ma, miután kiderült, hogy az ő diplomamunkája is plágium.
„Őszintén megmondom, nem tudom mennyi idézet forrását nem tüntettem fel 22 évvel ezelőtt a diplomamunkámban. Ha ez így van, ha elloptam valamit, akkor de facto tolvaj vagyok, ami elég szomorú” – írta Matovič a Denník N napilap cikkére reagálva.
Beismerte, hogy a főiskola utolsó két évfolyamában elég sokszor egyszerűen átmásolt bizonyos dolgokat és ezért a titulusát sem érdemli meg. „Elnézést kérek minden tisztességes diáktól, akik képesek voltak befejezni a tanulmányokat másolás és egyéb csalafintaságok nélkül. Őszintém csodálom őket” – zárta Matovič.
Sajtóinformációk szerint Matovič adórendszerről írt diplomamunkája is plágium, három szlovák közgazdász könyvéből ollózta össze.

Matovič már vállalkozóként, úgymond munka mellett végezte el a főiskolát.  (l)