Szabadidő

Így teleltesd a sündisznódat!

Leginkább késő ősszel fontos, hogy a téli álomhoz feltétlenül szükséges élelmet begyűjtsék, és elkezdhessenek fészket, búvóhelyet építeni. Segíts nekik ebben!

Olyan búvóhelyet építs, amely elegendő helyet kínál a sünnek a biztonságos pihenéshez: a bejárat el van választva a belső tértől egy kis fallal. Ez a rekeszfal védi az állatot a kíváncsi macskáktól, valamint a hideg széltől és huzattól. Az eső és hó elleni védelem érdekében a tetőt ajánlott aszfaltlemezzel fedni, amely vízlepergető hatású. A képen látható házikók alapja 1,5 cm-el meg van emelve az alján található kis lecek segítségével, hogy az még jobban védve legyen az alulról származó nedvességgel szemben. A téli álom után a sündisznó ház teteje a csuklóspántok segítségével könnyen felnyitható, és a belső tér ezáltal egyszerűen kitakarítható.

De másféle anyagból is készíthető, a lehetőségeknek csak a fantáziád szabhat határt.
%d bloggers like this: