Oktatás

Játékos nyelvi verseny az Építészeti Szakközépiskolában

(A dunaszerdahelyi Építészeti Szakközépiskola felvételei)

Ma van a Nyelvek Európai Napja, amely a nyelvtanítást és nyelvtanulást hivatott ösztönözni, és egyúttal az európai nyelvi és kultúrális sokszínűség ünnepe. Ebből az alkalomból játékos nyelvi versenyt rendeztek a héten a dunaszerdahelyi Építészeti Szakközépiskola, Szabó Gyula 1. diákjai számára.

Tamási Éva tanárnő beszámolója szerint az I. SZ, a II. A és a IV. M osztály tanulói izgatottan várták a különböző versenyeket, a nyelvi osztályterem alkotóműhellyé alakult. A diákok csoportokat alkotva játékosan ismerkedtek az idegen nyelvek fontosságával. Érdekes feladatok sokaságát oldották meg. Elsőként plakátot kellett készíteniük a témával kapcsolatban, majd Katona Klaudia és Bodri Denisa tanárnők segítségével vicces feladatokat oldottak meg, például különböző nyelveket kellett felismerniük beszélgetés alapján. Ezt követően idegen nyelven próbáltak nyelvtörőket olvasni.

 

Fenes Róbert igazgató elismerő oklevelet adott át a résztvevőknek és sok sikert kívánt az idegen nyelvek tanulásához.

Ez a nap sok diákot rádöbbentett arra, hogy milyen fontos is az idegen nyelvek ismerete.