Felhívások Kitekintő Konferencia

„ALAP ÉS KERET?” – Konferencia a nemzeti alaptantervről és a kerettantervekről

Bár elég nagy meggondolatlanság egészségügyi válsághelyzetben fórumot tartani, az oktatási helyzet súlyossága felülírni látszik a félelmeket (hacsak egy rendelettel addig be nem tilt a kormány minden gyülekezést). Párbeszédet próbálnak folytatni a csökönyös és erőszakos hatalommal. Mivel aggodalommal és élénk figyelemmel követjük az eseményeket, a Magyartanárok Egyesületének felhívását teljes terjedelmében közöljük:

A Magyartanárok Egyesülete 2020. március 21–én, szombaton rendkívüli konferenciát és fórumot rendez a módosított Nemzeti alaptantervről és a kerettantervekről. A rendezvényen minél több érdekelt felet szándékozunk megszólaltatni, illetve egy asztal köré ültetni, lehetőséget biztosítva a kollégák hozzászólására is. A konferencia ingyenes, de ezúttal regisztrációhoz van kötve: kérjük a magyartanítás jövője iránt érdeklődőket, hogy március 15–ig az egyesület e-mail címén (magyartanarok@gmail.com) jelezzék részvételi szándékukat! A konferencia pontos budapesti helyszínéről – a szervezés megfelelő szakaszában – e-mailen értesítünk mindenkit, aki elvégezte a regisztrációt. A program honlapunkon PDF formátumban már elérhető. Felhívjuk az érdeklődők figyelmét, hogy a rendezvény – a köznevelési államtitkárság kérésének megfelelően – nem sajtónyilvános, ezért arra kérjük a sajtó munkatársait, hogy kérdéseiket máshol és máskor tegyék fel az illetékeseknek! Köszönjük a megértésüket!

„ALAP ÉS KERET?” – TANTERVEK MAGYAR NYELV ÉS IRODALOMBÓL

Konferencia és fórum a Magyartanárok Egyesülete szervezésében • Budapest, 2020. március 21., szombat

I. rész – Előadások a Nemzeti alaptantervről
 • 10:00 – Megnyitó
 • 10:10 – Maruzsa Zoltán, államtitkár; Takaró Mihály, a NAT-ot készítő munkacsoport tagja
 • 10:40 – Nahalka István, oktatáskutató
 • 11:00 – Fenyő D. György, magyartanár, Magyartanárok Egyesülete
 • 11:20 – Szünet
 • 11:40 – Kugler Nóra, nyelvész, ELTE BTK
 • 12:00 – Hajas Zsuzsa, magyartanár, szaktanácsadó, Debrecen
 • 12:20 – Posta István, magyartanár, Piarista Gimnázium
 • 12:30 – Szünet
II. rész – Kerekasztal és fórum
 • 13:00 – Kerekasztal-beszélgetés

Résztvevők: Arató László (ME), Gintli Tibor (ELTE BTK), Keisz Ágoston (ELTE Trefort), Takaró Mihály, Vighné Bacsó Mónika (NPK);

Moderátor: Hudáky Rita (ME)

 • 14:00 – Szünet
 • 14:30–15:30 – Fórum a kerekasztal-beszélgetés résztvevőivel
%d