Oktatás

Felvételi iránytű: Kassa megye összes középiskolája

Kassa megye is közzétette pályaválasztást segítő brosúráját, azonban nem szerepel benne magyar nyelvű tájékoztatás a magyar középiskolákról.

63 megyei fenntartású középiskola működik Kassa megyében, a terv szerint 5030 elsőst vesznek fel, a kilencedikesek száma hozzávetőleg 5600.

A szülőnek február 20-ig kell kitöltenie és leadnia a jelentkezési lapot, amit február 28-ig elküld az alapiskola a két tannyelvű gimnáziumokba és azokba az iskolákba, ahol tehetségvizsgát is tartanak. A többi középiskolába (beleértve a nyolcosztályos gimnáziumokat) április 10-ig kell kitölteni a jelentkezési lapot, és április 20-ig küldi azt tovább az alapiskola.

KASSA MEGYE KÖZÉPISKOLÁI

stredna_pre_teba_brozura_2022_2023


A Kassa megyei iskolák a www.strednapreteba.sk oldalon is megtalálhatók, itt iskolatípus és település szerint is lehet keresni.

 

%d