Egyéb kategória

Az iskolák október 26-tól november 25-ig zárva tartanak

Az iskolák október 26-tól november 25-ig zárva tartanak, az alapiskolák felsőbb évfolyamai is távoktatásra térnek át.
Kivételt képeznének az óvodák, bölcsődék, az alapiskolák alsó tagozata.

Az egész ország területén kijárási korlátozás lép életbe:

Lakóhelyüket negatív teszteredmény felmutatásának kötelezettsége nélkül az alábbiak miatt hagyhatják el a polgárok:

• éjjel 01 és 05 óra között
  • tesztelésre menet és jövet
  • munkába menet és jövet
  • gyermekük iskolába és iskolából való kísérése alkalmával
  • a legközelebbi élelmiszerboltba, gyógyszertárba mehetnek
  • orvos felkeresése, hozzátartozójuk ápolása céljából, haszonállat gondozása miatt, kutyasétáltatás céljából 100 méterig a lakóhelyüktől, mehetnek temetésre, postára, bankba, biztosítóba, mosodába, autójavítóba, benzinkútra
  • saját járásukban kimehetnek a természetbe
  • 2020. október 25-ig a lakóhelyükre kell érkezniük

Árvában és a Bártfai járásban

október 24. és november 1. között a kijárási korlátozás alól az kap felmentést, aki október 23-nál nem régebbi negatív tesztet tud felmutatni.

[pdf-embedder url=”https://www.magyar-iskola.sk/wp-content/uploads/2020/10/epidemiologicka-situacia.pdf”]

Ez volt a Hospodárske noviny délutáni lehetséges forgatókönyve, majdnem 100%-ra bejött:

A jelenleg is zajló tárgyalások alapján valószínűsíthető, hogy a Népegészségügyi Hivatal október 24-én, szombaton kilenc napra korlátozott kijárási tilalmat rendel el.

Ahova a korlátozott kijárási tilalom alatt lehet menni: élelmiszerbolt, gyógyszertár, drogéria, optika, trafik, takarmány- és állat-egészségügyi szolgáltatások, telekommunikációs szolgáltatások intézése, vendéglátóipar elvitelre, posta, bank, lízing, e-shopok, mosodák, vegytisztítók, benzinkutak, temetkezési szolgáltatások, autószerviz, STK, számítógépes szolgáltatások, taxik plexivel elválasztva az ügyfeleket, ügyvédek, végrehajtók, kulcsmásolók.

Az iskolák október 26-tól november 27-ig zárva tartanának.
Kivételt képeznének az óvodák, bölcsődék, az általános iskolák alsó tagozata.

November 2. és 8. között a kijárási tilalom alól az kapna felmentést, aki október 30-nál nem régebbi negatív tesztet tud felmutatni.

November 9. és 15. között a kijárási tilalom alól az kapna felmentést, aki november 6-ánál nem régebbi negatív tesztet tud felmutatni.

A válságstáb úgy dönt, hogy október 26. és november 15. között csak a tartós egészségkárosodással élők (ZŤP) számára ingyenes a vasút.

Árva és Bártfa

Itt is kijárási tilalom lesz érvényben október 26. és november 1. között. Kivételek: orvos, a legközelebbi élelmiszerbolt vagy gyógyszertár meglátogatása, vizsgálaton való részvétel, kutyák sétáltatása a lakóhelytől 100 méterre, saját haszonállatok gondozása, szeretteinek temetése.