Hazai hírek

Kész a COVID-19 oltási stratégia

A miniszter pénteken este jelentette be, hogy elfogadták a COVID-19 elleni oltási stratégiát. A járványügyi szakemberek szerint a lakosság 65 százalékát be kell oltani ahhoz, hogy látható hatása legyen a járványra, ezért a 18 évesnél idősebbeket szeretnék beoltani. A vakcina beadását négy hullámban szakaszban hajtják végre – tájékoztatott Pavol Jarčuška infektológus a járványügyi bizottság pénteki ülése után. Jarčuška elmondta, hogy az első körben az egészségügyi dolgozókat, a szociális otthonok alkalmazottait, a rendőröket, a katonákat és a stratégiai vállalatok dolgozóit készülnek beoltani. A második hullámban következnek a 65 évnél idősebb polgárok és a krónikus betegek. A harmadik körben a roma telepek lakóit, a hajléktalanokat, a menedékkérőket, és a pedagógusokat oltják be. A lakossák maradék részét, vagyis azokat a 18 évesnél idősebb személyeket, akik szeretnék beoltatni magukat az utolsó hullámban oltanák.

%d bloggers like this: