Hazai hírek Oktatás

99,9%, hogy a jövő héten se járnak a gyerekek iskolába

99,9%, hogy a jövő héten is úgy járnak a gyerekek az iskola mellé, mint ezen a héten… Branislav Gröhling (SaS) oktatásügyi miniszter jelentette ki a kormányülés után.

A miniszter szerint a gargalizálásos tesztelés lehetőségét is jóváhagyta a kormány. Ezt úgy kell értelmezni, hogy a miniszter megrendelje azt a szolgáltatást, ami biztosítja az ilyen módon vett biológiai minta vizsgálatát. Az oktatásügyi tárca kb. 1 millió tesztkészletet szeretne beszerezni, amihez a pénzügyminisztériumtól 22,44 millió euróra van szüksége. Hétfőtől csak az óvodák és a napközik nyithattak meg azon szülők gyermekei számára, akik a létfontosságú infrastruktúrában dolgoznak. Január 11-től ismét működhetnek az iskolai étkezdék is.

%d bloggers like this: