Egyéb kategória

Stifter Marika néni emlékére

Stifter Mária Fotó © Haraszti MáraElhunyt Stifterné Cséfalvay Mária, a pozsonyi Duna utcai gimnázium gyémántdiplomás pedagógusa, sokunk szeretett Marika nénije, osztályfőnöke, pályánk követője, drukkerünk, barátunk.

Köszönjük a ránk fordított időt, figyelmet, szakértelmet, bölcsességet.

Emlékét szeretettel megőrizzük!

Egész életét a tanulásnak és tanításnak szentelte.

„Vállalása mértékének megértéséhez 1942-ig kell visszalapozzunk a sors könyvében, amikor az akkor 14 éves pozsonyligetfalui kislány megálmodta, hogy pedagógus lesz. Háborús éveket írtak, s a kislány tudta, hogy a ligetfalui német polgári iskola után különbözeti vizsgákat kell tennie, ha magyar iskolában szeretné folytatni tanulmányait, de ez sem tántorította el…” (Csanaky Eleonóra)

Beszélgetőpartner: Haraszti Mária
Operatőr: Haraszti Gyula

Vágó: Haraszti Mária

A Magyar Interaktív Televízió felvétele.