Hazai hírek

Nagyon kicsi a valószínűsége az iskolák kinyitásának

A mai adatokat elnézve az iskolanyitásból nem lesz semmi…

Összesen 30 556 embernél lett pozitív a tesztelés eredménye, ami országos átlagban 1,18 százalékos fertőzöttséget jelent. A legkedvezőbb adatok a Nagykürtösi, a Tvrdošíni és a Svidníki járásból futottak be, a legrosszabbak pedig a Nagytapolcsányi, a Lévai és a Galgóci járásból.

Matovič meglebegtette, hogy az úgynevezett Covid-automatát nem biztos, hogy életbe léptetik február 7-én. Szerinte ilyen fertőzöttség mellett kérdéses, hogy a lockdownnak véget kell-e vetni. A kormányfő attól tart, hogy ha lazítanak az óvintézkedéseken, akkor a brit koronavírus-mutáció szabadon fog garázdálkodni az országban.

Marek Krajčí egészségügyi miniszter ezzel kapcsolatban azt jegyezte megj, hogy az sem valószínű, hogy a gyerekek jövő héten visszatérnek az iskolába. Hogy pontosan milyen intézkedéseket vezetnek be februártól, nem tudni. A tárcavezető azt ígérte, hogy pénteken a járványügyi szakértőkkel közösen ismerteti majd a következő lépéseket.

 

valószínűsége valószínűsége