Egyéb kategória

Digitális pedagógiai módszertani ajánlások gyűjteménye

A technológiai, társadalmi változások következtében az elmúlt évtizedben az oktatásban is egyre jobban elterjedt a digitális eszközök és alkalmazások használata. Bár a technológia mára a tanórai magyarázatok, szemléltetések színesítésének és az oktatás adminisztrációjának széles körben bevett eszközévé vált, ugyanakkor még kevés helyen jellemző, hogy az eszközhasználat a pedagógiai-módszertani megújulás és a digitális kompetencia fejlesztésének szolgálatában állna. Az informatika, illetve a digitális kultúra oktatásán kívül, egyéb tantárgyak esetében csak szűkebb körben – az adott technikai és módszertani feltételekhez igazodva – használják a digitális megoldásokat az ismeretátadás, mérésértékelés, differenciálás és más pedagógiai feladatok ellátásra.

Ezt a módszertani kiadványt azoknak a pedagógusoknak ajánljuk, akik most, a koronavírus-járvány következtében elrendelt tantermen kívüli, digitális munkarend kapcsán keresnek információkat, ötleteket, tájékoztatást a digitális eszközök oktatási felhasználásával kapcsolatban. Emellett az itt található ajánlások a járványtól függetlenül is használhatóak a jelenléti oktatásban a digitális pedagógiai megoldások beépítésére.

01-bevezeto
02-a-digitalis-pedagogia-technologiai-eszkozei
03-a-tantermen-kivuli-digitalis-munkarend-technikai-feltetelei
04-tanulasszervezesi-megoldasok-orabeosztas-hazirendek-es-szabalyzatok
06-online-tanulast-tamogato-rendszerek-es-virtualis-tantermi-alkalmazasok
07-a-kozponti-tartalomszolgaltatast-kiegeszito-hasznos-tartalmak
09-tananyag-es-taneszkozforrasok-hatteranyagok-jo-gyakorlatok
10-a-kozgyujtemenyek-oktatasi-celu-digitalistartalom-szolgaltatasai
15-adatvedelem-online-biztonsag
16-csaladvedelmi-beavatkozasok

%d bloggers like this: