Hazai hírek

Húsvét után is csak azok a gyerekek mennek iskolába, akik eddig

távoktatás után

A húsvéti ünnepek után, április 7-én is ugyanúgy folytatódik az oktatás, ahogy eddig zajlott – tette közzé ma az oktatási tárca.

Tehát a stratégiai ágazatokban dolgozók alsó tagozatos gyerekei járhatnak iskolába. Emellett mehetnek iskolába azok az alsó tagozatos gyerekek, akiknek a szülei nem tudják otthonról végezniük a munkájukat. Továbbá az igazgatók hatáskörébe tartozik, hogy engedélyezheti a nehéz szociális helyzetben vagy „bonyolult családi körülmények között” élő alsó tagozatos gyerekek iskolalátogatását is, és gyakorlatilag az is rajta múlik, hogy kit lehet besorolni ebbe a kategóriába. Tehát az ilyen gyerekek előtt is meg lehet nyitni az iskolát, ha ezt a regionális közegészségügyi hivatal is engedélyezi.

Egyszóval a központi állásfoglalás szerint mindenhol olyan módon zajlik majd az oktatás, ahogy húsvét előtt.

%d bloggers like this: