Hazai hírek

Máris több mint 9000 gyerek van karanténban

9000 gyerek van
Branislav Gröhling oktatási miniszter: Máris több mint 9000 gyerek van karanténban.

Máris több mint 9000 gyerek van karanténban. Főleg a Poprádi, a Rozsnyói, a Svidníki, a Kassai, a Nagyrőcei és a Homonnai járásban kellett iskolai osztályokat karanténba küldeni rögtön az év elején.
Branislav Gröhling oktatási miniszter tájékoztatása szerint összesen 170 osztály állt át távoktatásra, és összesen 9353 diáknak kellett karanténba vonulnia.
Ugyanakkor ez nem pontos adat, mivel csupán az iskolák 75 százaléka küldte el az ezzel kapcsolatos jelentést a minisztériumnak: a 6870 iskolából 5210.
334 iskolai alkalmazott szintén karanténba került.

A gargalizálási tesztelésen amely szeptember 2-án kezdődött és szeptember 6-án gyűjtötték be az adatokat a vizsgálatok 14 pozitív esetet mutattak ki.

423 ezer szülő igényelt önvizsgáló ag tesztet gyermekei számára. Az oktatási minisztérium augusztus 30-ig kétmillió tesztet halmozott fel, majd szeptember 2-án további 2,5 millió tesztet, szeptember 7-én, kedden pedig újabb egymilliót.