Egyéb kategória

Holnap kezdődik a 46. DUNA MENTI TAVASZ

MŰSOR

május 31., kedd

9.00 Térzene a VMK előtti téren

  • 9.30    A szereplők felvonulása a VMK előtt, a város kulcsának átadása, a DMT szobrának koszorúzása

Bábos versenyműsorok a VMK színháztermében

  • 10.15
    Lúdas Matyi (bábjáték), előadja a pozsonyi Duna utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Iciri-Piciri Bábcsoportja, rendezte Farkas Márta
    A Pál utcai fiúk (bábjáték), előadja a szenci Szenczi Molnár Albert Magyar Tannyelvű Alapiskola Tátika Bábcsoportja, rendezte Sándor Erika és Molnár Enikő
  • 11.40
    A gomba alatt (mese), előadja a komáromi Eötvös Utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola Tekergők Bábcsoportja, rendezte Izsák Katalin és Tóth Tibor
    Kánai mennyegző (bábos mese), előadja a hetényi Református gyülekezet Tábita Bábcsoportja, rendezte Écsi Gyöngyi

Meseváros műsorai – 15.00-18.00

Óbudai Népzeneiskola zenekarának előadása, a dunaszerdahelyi Művészeti Alapiskola műsora, a Vámbéry Ármin Gimnázium diákjainak előadása

június 1., szerda

Bábos versenyműsorok a VMK színháztermében

  • 9.00
    A hatrongyosi kakasok (mese, árnyjáték), előadja a gömörfalvai Gömörfalvai Alapiskola Harkácsi Pimpó Bábcsoportja, rendezte Dolinsky Irén, Csutor Vezér Zsófia és Vezér Klára
    Ősök szelleme (bibliai történet), előadja a kisgéresi Kisgéresi Alapiskola Mustármag Bábcsoportja, rendezte Blanár Gabriella
    A széttáncolt cipellők (népmese – dramatizáció), előadja a diósförgepatonyi Móricz Zsigmond Alapiskola és Óvoda Diósförgepatonyi Csipcsirippek Bábcsoportja, rendezte Mészáros Anikó és Molnár Erika
  • 10.30 
    Pom Pom meséi (bábos mese)
    , előadja a dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ Gézengúzok Bábcsoportja, rendezte Csörgei Tünde
    A brémai muzsikusok (bábmese), előadja a gútai II. Rákóczi Ferenc Alapiskola Mazsola Bábcsoportja, rendezte Mahor Katalin
    Mit rejtenek… (bábjáték), előadja a feledi Szombathy Viktor Alapiskola Meseláda Bábcsoportja, rendezte Makó Kovács Erika

Meseváros műsorai – 14.15-18.00

  • Kavics Társulat (Zathureczky György és Varga Csongor) Zeg-zug mesék c. előadása, Óbudai Népzeneiskola zenekarának előadása, Csilla & Dance moderntánc csoport fellépése, a DAC futball klub bemutatása a MOL Arénában, Kicsi Hang Verséneklő Együttes koncertje

június 2., csütörtök

Színjátszó és szerkesztett játék versenyműsorok a VMK színháztermében

  • 8.30   
    Itthon vagyunk… (szerkesztett dramatizált játék)
    , előadja a Csemadok Füleki Alapszervezete és a Füleki Gimnázium Zsibongó Kisszínpada, rendezte Szvorák Zsuzsa
    Lucázás (szerkesztett népi játék), előadja a királyhelmeci Helmeczy Mihály Alapiskola Aranykapu Színjátszó Csoportja, rendezte Gáspár Kornélia és Rigó Katalin
    A csillagszemű juhász (magyar népmese), előadja az ipolysági Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Búzácska Gyermekcsoportja, rendezte Jusztin Czaudt Éva
  • 10.30
    Hogyan születtek a csillagok? (mese), előadja a perbetei Perbetei Alapiskola Tündérvirágok Színjátszó Csoportja, rendezte Török Sarolta
    Akadálymentes övezet (szerkesztett színpadi játék), előadja a dunaszerdahelyi Csemadok Vámbéry Ármin Alapszervezete és a Csaplár Benedek Művelődési Központ Fókusz Gyermekszínpada, rendezte Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin
    Kelemenke ködmönkéje (mese), előadja a bátkai Heuréka Magán Alapfokú Művészeti Iskola és a Bátkai Alapiskola és Óvoda Huncutkák Színjátszó Csoportja, rendezte Hencz Annamária
    Káló a cigánylegény (mesefeldolgozás), előadja a királyhelmeci Egyesített Iskola Varázskerék Színjátszó Csoportja, rendezte Pirigyi Mária és Szabó Alica
  • 12.45
    Mi a manó? (népmese), előadja az alistáli Művészeti Alapiskola Csip-csirip Színjátszó Csoportja, rendezte Pataky Ádám
    Mátyás király meg a zompodi kocsmáros (népmonda), előadja a bodrogszerdahelyi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Teknőcök Színjátszó Csoportja, rendezte Furik Krisztina
    Gondold újra (tanmese), előadja az alistáli Művészeti Alapiskola Színjátszó Csoportja, rendezte Pataky Ádám

Meseváros műsorai – 14.15-18.00

  • Kavics Társulat (Zathureczky György és Varga Csongor) Zeg-zug mesék c. előadása, a Csallóközi Gyermektánc Csoport fellépése, KOBUKRAV – Sklut Tibor önvédelmi bemutató, a Kalandor duó (Varga Mónika és Petőcz Laci) koncertje, Tűztámadás – a padányi Önkéntes Tűzoltó Testület bemutatója

június 3., péntek

Eredményhirdetés, díjkiosztás a VMK színháztermében

  • 8.30 Fesztiválbúcsúztató, zászlóbontás a VMK előtti színpadon a fesztiválsereggel
  • 9.00 Népi gyermekjátékok, előadja a Féli Községi Hivatal Katica Óvoda csoportja
  • 9.10 Mátyás sípja (zenés mesejáték), a komáromi Jókai Színház előadásában, rendezte Garajszki Margit
  • 10.25 Eredményhirdetés

 

A mesevárosban ajándékot lehet vásárolni, kézműves foglalkozásokon lehet részt venni, tanulhatsz korongozást, agyagozást.

Köztünk lesz Füttyös Gyurka, Hegedűs Csaba, a lufibohóc és társa az arcfestő lány, ugrálhatsz a légvár csúszdában.

Szakmai értékelések a csoportvezetőknek a VMK-ban 14.00-17.00 óráig. A bábos és színjátszó versenyműsorokra a belépőjegyek ára 3,00 €.

Belépők rendelhetők a dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központban Csörgei Tündénél (telefon: 031/ 590 08 13, vagy 031/ 590 08 01). A Meseváros műsorai ingyenesek.

A műsorváltozás jogát a rendezőség fenntartja!

%d bloggers like this: